Ekrem İmamoğlu’nun mal varlığında bir karartma daha!

  •     Haber7-ÖZEL

Türkiye’nin odaklandığı yerel seçimlere 4 gün kaldı. Seçime sayılı günler kala siyasetçiler mal varlıklarını açıklamaya başladı. Ancak açıklanan mal varlıkları sonrası büyük tartışmaların fitili ateşlendi. İmamoğlu’nun mal bildiriminde açıklamadığı milyarlık villaların ortaya çıkması yeni soru işaretlerini de beraberinde getirdi. 

İMAMOĞLU VİLLALARI GİZLEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) 31 Mart yerel seçimleri için yeniden aday gösterilen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek Kaya İmamoğlu ve kendisi için mal varlığı bildiriminde bulundu. İmamoğlu’nun 7 Mart’ta mal varlığını açıklamasının ardından Emirgan’da bulunan Boğaz manzaralı 3 villasını mal beyanında göstermediği iddia edildi.

Geçtiğimiz gün bir televizyon programına katılan İmamoğlu iddiaları kabul etti. Emirgan‘da bahsedilen Boğaz manzaralı yaklaşık 1.5 milyar TL değerindeki 3 villanın İmamoğlu İnşaat şirketine ait olduğunu söyledi. 

BABASININ VE ŞİRKETİNİN MAL VARLIĞINI AÇIKLAMADI

Ekrem İmamoğlu’nun milyarlık villaları gizlediğinin ortaya çıkmasının ardından İBB Başkanı seçildiği 2019 seçimleri sonrası yaptığı mal varlığı bildiriminde bir detay daha dikkat çekti. Ekrem İmamoğlu’nun yenilenen İBB seçimleri sonrası İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunun açıklanmasının ardından 25 Haziran 2019’da kendisi ve eşi Dilek İmamoğlu ile babası Hasan İmamoğlu’nun mal varlığına ilişkin bilgileri açıkladığı tespit edildi. Ayrıca İmamoğlu’nun 2019’da şu anda ‘bildirilmeyen villalar’ nedeniyle gündemde olan İmamoğlu İnşaat’ın da mal varlığını açıkladığı görüldü. 

Ancak 2024 seçimleri için 7 Mart‘ta mal varlığını açıklayan ve Boğaz’daki milyarlık villaları gizleyen İmamoğlu, 2019‘da açıkladığı babasının mal varlığını açıklamaktan çekindi. Ekrem İmamoğlu‘nun 2019‘da açıklamaktan imtina etmediği babası Hasan İmamoğlu’nun mal varlığını 2024‘te neden açıklamaktan kaçındığı merak konusu oldu. 

BABASININ 2019’DAKİ MAL VARLIĞI

Ekrem İmamoğlu’nun babası Hasan İmamoğlu’nun 2019’da bildirilen mal varlığı şu şekildeydi;

“Güngören’de dükkan, Yalova Termal’de tarla, Beylikdüzü’nde 4 arsa, mesken ve konut, Trabzon Akçaabat’ta galerili dükkan-konut, Ankara Sincan’da arsa, Trabzon Akçaabat’ta tarla, Balıkesir Edremit’te konut, 7 arsa ve mesken, Aydın Kuşadası’nda arsa.”
Hasan İmamoğlu ayrıca yüzde 20 hisse (1 milyon 400 bin) ile İmamoğlu İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin kurucu ortağı.

25 Haziran 2019 tarihi itibarıyla İmamoğlu İnşaat Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi üzerine kayıtlı bulunan gayrimenkuller şu şekilde sıralandı:

“Güngören’de 6 büro, Beylikdüzü’nde 6 dükkan, 4 konut ve yarı hisseli 6 büro, Büyükçekmece’de bir mesken ve iki dükkan, Beylikdüzü’nde A tipi dubleks iki mesken, Beylikdüzü’nde bir daire.”

Şirketin proje aşamasında, dükkan (900 bin lira), daire (1 milyon 650 bin lira), daire (1 milyon 580 bin), daire, ofis ve dükkan (35 milyon 272 bin lira) ve daire+dükkanı (11 milyon 264 bin lira) bulunuyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x